Bilgisayar Uzmanlık Ltd.Şti. İstanbul 1987 Ana Sayfa   Program İndir   Özel Program   Hesaplarımız   İnsan Kaynakları   Destek & SSS   İletişim  

EFES Üretim Planlama Tanıtım Broşürü 4/4

   
Stok Kontrol1 « Önceki broşür      
   
EFES Üretim Planlama programı dördüncü broşüründe stok kontrol bölümünün son üç raporu tanıtılmaktadır. 1) depo sayımı 2) irsaliye ve depo fiş listesi 3) asgari eksikler. Bunları görelim.

EFES Üretim Planlama programın şimdi bedava indirin ve 21 gün ücretsiz kullanmaya hemen başlayın. Nasıl kullanacağınız programda resimlerle gösteriliyor. Çok kolay. İstediğiniz kadar basit veya istediğiniz kadar detaylı olarak, kendi üretim planlamanızı kendiniz yapın.

1) Depo Sayımı

Depodaki stokların sayımı çok kere can sıkıcı bir konu olmuştur. Deponuzdaki malları bilmek kasanızdaki parayı bilmek gibi önemli bir konudur. Gel gelelim depodaki ürün, malzeme ve ham maddeleri saymak da o kadar kolay yapılamamaktadır. EFES Üretim Planlama programı deponuzu kolay ve doğru izleyebilmeniz için 'Depo Sayımı' raporu işlerinizi kolaylaştırmaktadır. Barkod okuyucusu kullanarak da depo sayımı yapılabilir.

Depo sayım listesi

2) İrsaliye ve Depo Fiş Listesi

İrsaliye ve depo fişlerinin çeşitli parametrelere göre liste şeklindeki raporu  alınabilir. Böylece istenen zaman aralığında, hangi firmadan ne amaçlı depodan çıkış veya giriş yapılmış görülebilir. İstenen irsaliye veya fişin içinde hangi stok ne kadar var izlenebilir. Aşağıdaki resimde bu durum ayrıntıları ile görülmektedir. Program kullanıcısı istediği an ekrandaki, üzerinde sarı soru işareti olan 'Yardım' düğmesini tıklayarak liste hakkında anında destek bilgiye sahip olur.

  

3) Asgari Eksikler

Üretim ve idari işlerin aksamaması için bazı malzeme veya ham maddeler can alıcı öneme sahiptirler. Örneğin üretimde en çok kullanılan malzemenin depoda kalmadığını görmek ve sırf bu yüzden üretimin aksaması her yöneticiyi çileden çıkarır. Sık-sık malzeme eksikliğinden dolayı müşterilerinizin siparişlerini zamanında teslim edemiyorsanız, bu durum belki dünyanın sonu değildir ama müşteri memnuniyetinin giderek azalmasına sebep olur. İşte asgari eksikler raporu sizin belirleyeceğiniz asgari stok miktarlarının altına düşmüş stokların listesini gösterir. Bu listeye bakarak satın alma siparişi hazırlarsınız. EFES Üretim Planlama programı kullanıcısının, asgari stok seviyesi hakkında destekleyici bilgiye anında ulaşması için, üzerinde sarı soru işareti olan 'Yardım' düğmesini tıklaması yeterlidir.

  

Stok Kontrol1   «  Önceki broşür          

EFES Üretim Planlama programın şimdi bedava indirin ve 21 gün ücretsiz kullanmaya hemen başlayın. Nasıl kullanacağınız programda resimlerle gösteriliyor. Çok kolay. İstediğiniz kadar basit veya istediğiniz kadar detaylı olarak, kendi üretim planlamanızı kendiniz yapın.
  
  
Güncelleme tarihi: 16/07/2010